A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Miejskie Przedszkole nr 4


Adres - ulica: Ignacego Krasickiego 6

Miejscowość: Jelenia Góra

Kod pocztowy: 58-500
Telefon/Fax: Tel. 75 64 21 343 Fax. 75 64 21 343

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: http://przedszkolenr4.jgnet.pl

Opis przedszkola:

Miejskie Przedszkole Nr 4 powstało w roku 1950. W przedszkolu funkcjonują 4 grupy przedszkolne dla dzieci od 3 do 6 roku życia. Proces opiekuńczo -wychowawczo-dydaktyczny prowadzony jest przez w pełni wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną, która zapewnia dzieciom wszechstronny i bezpieczny rozwój.

Posiadamy dobrze wyposażone, dostosowane do potrzeb i wieku sale dziecięce. Naszym atutem jest duży , zacieniony ogród z którego dzieci korzystają przez cały rok.

Miła i serdeczna atmosfera sprzyja pełnemu rozwojowi naszych wychowanków, nabywaniu przez nich jak najwyższego poziomu sprawności i umiejętności. Kształtujemy pozytywne postawy i nawyki, a także gwarantujemy doskonałe przygotowanie dzieci do szkoły.

W przedszkolu w oparciu o postawę programową wychowania przedszkolnego realizowanych jest szereg programów wspomagających i wspierających rozwój dzieci.

W naszej placówce prowadzimy z dziećmi zajęcia z muzyczne, wokalne, teatralne, plastyczne, ruchowe i ekologiczne.

Dużo uwagi poświęcamy naszym najmniejszym przedszkolakom. W czerwcu organizujemy zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które od września po raz pierwszy rozpoczną edukację przedszkolną. Dla najmłodszych dzieci mamy zorganizowana leżakownię, gdzie po dniu pełnym wrażeń dzieci mogą odpocząć, słuchając bajek i muzykę relaksacyjną.

Nasze przedszkole położone jest blisko centrum miasta, w bezpiecznej i cichej okolicy z dala od miejskiego zgiełku i ruchu.

  

 
Osiągnięcia:

Współpracujemy z licznymi instytucjami na terenie naszego miasta. Corocznie organizujemy międzyprzedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w których udział biorą dzieci z jeleniogórskich przedszkoli.

Przedszkole posiada również dużo osiągnięć w innych dziedzinach. Wiele medalowych miejsc i pucharów zdobyły dzieci podczas rozgrywanych zawodów sportowych, które od kilku lat organizuje MOS i Straż Miejska. Ponadto dzieci z sukcesami biorą udział w różnych konkursach plastycznych, prezentacjach teatralnych oraz turniejach zdrowotnych i ekologicznych organizowanych w regionie oraz o charakterze ogólnopolskim.
Oferta dodatkowa: