A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Miejskie Przedszkole nr 19 Kubusia Puchatka


Adres - ulica: Kurpińskiego 2

Miejscowość: Jelenia Góra

Kod pocztowy: 58-506
Telefon/Fax: 75 64 72 418

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: http://puchatek19.pl

Opis przedszkola:

Placówka jest największym przedszkolem w naszym mieście liczy 11 oddziałów przedszkolnych Jest to samodzielny budynek otoczony dużym ogrodem. Każda grupa posiada własną salę zabaw, z przylegającym do niej węzłem sanitarnym i wydzieloną częścią szatni.  Budynek monitorowany Dysponujemy również 3 oddzielnymi salami, w których odbywają się zajęcia z rytmiki, przedstawienia teatralne, zabawy ruchowe oraz uroczystości przedszkolne. Dużym atutem przedszkola jest ogród. Od wiosny do jesieni odbywają się tu zabawy z wykorzystaniem piaskownic, sprzętu sportowego. Zimą natomiast –ogród sprzyja igraszkom na śniegu i zjazdom z góry saneczkowej. W przedszkolu realizowany jest autorski program „Przedszkole Kubusia Puchatka” zgodny z podstawą programową. Oferujemy zajęcia dodatkowe prowadzone przez specjalistów: rytmikę, język angielski, zajęcia twórcze, taniec towarzyski, naukę gry w szachy. Przedszkole jest dobrze zaopatrzone w zabawki i pomoce dydaktyczne dające możliwość wszechstronnej i różnorodnej zabawy koniecznej do prawidłowego rozwoju dzieci. Rozbudzamy w dzieciach poczucie przynależności do regionu, w którym żyją poprzez współpracę z instytucjami działającymi w naszym środowisku lokalnym. Wykwalifikowana kadra oraz pracownicy przedszkola dbają o najwyższą, jakość opieki nad dziećmi. Jesteśmy organizatorami „Przeglądu ekologicznej twórczości dzieci”. Więcej informacji na temat przedszkola na naszej stronie internetowej www.puchatek19.pl.

  
Osiągnięcia:

Certyfikat programu edukacyjnego Bezpieczne Przedszkole, udział w różnorodnych projektach edukacyjnych: Akademia Zdrowego Przedszkolaka, Cała Polska Czyta Dzieciom, Kubusiowi Przyjaciele Natury. Udział dzieci w konkursach ogólnopolskich oraz w najbliższym środowisku lokalnym
Oferta dodatkowa: