A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Szkoła Podstawowa nr 5


Typ szkoły: Szkoła podstawowa

Adres - ulica: ul. Lotnictwa 1

Miejscowość: Jelenia Góra

Kod pocztowy: 58-500
Telefon/Fax: 75 642 14 29

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: http://sp5.esy.es/

Opis placówki:

Szkoła jest najmniejszą szkołą podstawową w Jeleniej Górze z prawie siedemdziesięcioletnią tradycją. Położona jest w spokojnej okolicy w otoczeniu przyrody. Już od początku edukacji w Szkole Podstawowej nr 5 uczniowie mogą korzystać: nowoczesnej pracowni komputerowej; bogato wyposażonej biblioteki szkolnej; świetlicy oraz obiadów. Od pierwszej klasy uczniowie uczestniczą w lekcjach języka angielskiego na bardzo wysokim poziomie,  co ma swoje odzwierciedlenie w wynikach testów w VI I III klasie oraz konkursach dodatkowych. Budynki wchodzące w kompleks „piętki” są systematycznie odnawiane. Sale lekcyjne są wyremontowane oraz wyposażone w sprzęt multimedialny. Wysoki poziom wykształcenia  nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5, ich aktywność  w rozwoju zawodowym i poszerzaniu kompetencji pozytywnie wpływają  na jakość procesu nauczania. Uczniowie uczą się w małolicznych klasach w których panuje życzliwa atmosfera.  
Specyfikacja szkoły:

Szkoła ogólnodostępnaDni otwarte placówki:Misja szkoły:

Misja naszej szkoły zapisana jest w przesłaniu: „Szkoła równych szans”
Udział w programach:

Szkoła bierze udział w programach: Szklanka mleka; Owoce i warzywa w szkole; SKO; Ratujmy  dzieciom wzrok; Umiem pływać.
Zajęcia pozalekcyjne:

 kółko teatralne;  zajęcia taneczne;  koło sportowe, możliwość zdobycia karty rowerowej.
Oferta dodatkowa:

zajęcia z logopedą; zajęcia rewalidacyjne, zajęcia wyrównawcze, świetlica szkolna czynna od godziny 7.00 do 16.00 możliwość wykupienia obiadu.
Osiągnięcia:

Nasi uczniowie są laureatami licznych miejskich, regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich konkursów, przeglądów artystycznych i zawodów sportowych.
Pomoc socjalna:

stypendia; możliwość pokrycia kosztów żywienia dziecka ze środków MOPS w Jeleniej Górze.