A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego


Typ szkoły: Gimnazjum

Adres - ulica: Cieplicka 34

Miejscowość: Jelenia Góra

Kod pocztowy: 58-560
Telefon/Fax: 75 64 56 236

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: http://zsart.edu.pl

Opis placówki:

Szkoła mieści się na terenie Jeleniej Góry-Cieplic w pobliżu zabytkowego Parku Zdrojowego. Budynki szkoły posadowione są wśród przepięknej roślinności parku szkolnego.

Usytuowanie zapewnia dobry dojazd do szkoły środkami komunikacji miejskiej.

Uczniom spoza Jeleniej Góry pomagamy uzyskać miejsca w jeleniogórskich bursach.

W szkole zainstalowany jest system monitoringu zwiększający bezpieczeństwo uczniów podczas przebywania w szkole.

Uczniowie mogą korzystać z ogólnodostępnej sieci Wi-Fi na terenie całej szkoły.

Nauczyciele uczący w Gimnazjum mają wysokie kompetencje pedagogiczne i wraz
z uczniami tworzą przyjazny klimat do nauki i rozwoju.

Otaczamy opieką pedagogiczną uczniów, którzy potrzebują pomocy.

Szkoła korzysta z aplikacji „Dziennik UONET +”, dzięki czemu rodzice w każdej chwili mogą przez Internet sprawdzić postępy w nauce i frekwencję swoich dzieci.

Szkoła ma swoją tradycję. Tworzą ją działania, które na stałe zagościły w kalendarzu imprez szkolnych. Są to m.in.: Dzień patrona, wycieczki turystyczno-krajoznawcze w regionie, w Polsce i poza granicą, Pasowanie na gimnazjalistę, Bal gimnazjalny, Konkursy przedmiotowe, Prezentacje i wystawy  prac artystycznych uczniów, Turnieje i rozgrywki sportowe, …
Specyfikacja szkoły:

Szkoła posiada:

 1. Nowoczesne pracownie przedmiotowe i artystyczne.
  • języka polskiego,
  • języka angielskiego,
  • języka niemieckiego,
  • matematyki,
  • fizyki,
  • chemii,
  • biologii,
  • geografii,
  • historii,
  • pracownie do fotografii analogowej (atelier) i cyfrowej;
  • pracownie informatyczne – grafiki komputerowej, systemów i sieci komputerowych, diagnostyki urządzeń komputerowych, programowania;
 2. Bazę sportową
  • nowe boisko wielofunkcyjne
  • trzy sale gimnastyczne:
   • pełnowymiarową do gier zespołowych z zapleczem
   • do tenisa stołowego
   • siłownię
 3. Bogato wyposażoną bibliotekę
 4. Sklepik szkolny, w którym można kupić m.in. ciepłą przekąskę


Dni otwarte placówki:

3 czerwca 2016 r.

4 czerwca 2016 r.
Misja szkoły:

„Dobra szkoła, to nasza szkoła”
Udział w programach:

Trzymaj Formę” - Ogólnopolski Program Edukacyjny kształtujący prozdrowotne nawyki wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Projekt „Moja Mała Ojczyzna”, którego celem jestrozbudzanie zainteresowania własnym regionem, gromadzenie i interpretowanie oraz prezentowanie wiedzy poprzez opis cech krajobrazu, czaru przyrody, historii, możliwości rozwoj.

Projekt „Las inspiruje – odkrywamy tajemnice arboretum LBG Kostrzyca – uczniowie zapoznają się z różnorodnością biologiczną na naszym terenie i ochroną leśnych zasobów.

Projekt „Nowe Horyzonty” – mający na celu promocję edukacji filmowej.

Projekt „Adopcja na odległość” – włączenie uczniów naszej szkoły w pomoc dla dzieci z rejonów świata najbardziej potrzebujących wsparcia.

E-Twinning – międzynarodowy projekt partnerski, łączący działania uczniów związane z wykorzystaniem obcego języka oraz popularyzowaniem miast i okolic, w których uczestnicy projektu mieszkają.
Zajęcia pozalekcyjne:

Szkoła dba o rozwój uczniów zdolnych i wspiera uczniów potrzebujących pomocy poprzez organizację zajęć pozalekcyjnych takich jak: Edukacja literacka, Chemia łatwa i przyjemna, „Nie tylko uniwersytet”, „Fizyka jest prosta” – zajęcia wyrównawcze, Zajęcia wyrównawcze z geografii, Z biologią za pan brat, Zajęcia dodatkowe z języka niemieckiego i angielskiego, Przygotowanie do FCE/ konwersacje, Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i matematyki, Koło modelarskie. Koło turystyczno-krajoznawcze, Samorządność uczniowska. Rękodzieło artystyczne, Fortepian to moja pasja, Szachy „z logiką i filozofią”, Zajęcia rekreacyjne i sportowe, Gimnastyka korekcyjna,. „Koło artystyczne – galanterii drzewnej”, Grafika komputerowa i multimedia, Koło fotograficzne, Edukacja filmowa i teatralna, , Zajęcia przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego, Organizacja wolontariatu, Konsultacje w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej, Zajęcia biblioteczne.
Oferta dodatkowa:

Bezpłatne warsztaty rękodzieła artystycznego w drewnie dla uczniów szkół podstawowych.

Bezpłatne warsztaty fotograficzne i galanterii drzewnej dla rodziców uczniów naszej szkoły.
Osiągnięcia:

Gimnazjaliści sięgają po laury zwycięstwa  w wielu konkursach szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in.: w Konkursie zDolny Ślązak Gimnazjalista,  Lidze Naukowej, Powiatowym Konkursie Ekologicznym, konkursach przedmiotowych, plastycznych. Ponadto młodzież osiąga sukcesy w takich dyscyplinach sportowych jak: lekkoatletyka, piłka nożna, piłka ręczna, piłka siatkowa, tenis stołowy, badminton, futsall…

Gimnazjaliści przystępują do międzynarodowych egzaminów językowych  Cambridge ESOL Egzaminations na poziomach Cambridge First Certificate poziom B1 i B2 oraz Cambridge Anvenced Certificate poziom C1 i uzyskują certyfikaty FCE.
Pomoc socjalna:

Gimnazjaliści zdobywają stypendia dla uczniów zdolnych, Stypendium Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego, otrzymują stypendium socjalne, pomoc finansową z  Rady Rodziców i ze środków pozyskiwanych od sponsorów.