A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 0-9

Publiczne Katolickie Gimnazjum u św. Pankracego


Typ szkoły: Gimnazjum

Adres - ulica: ul. Kopernika 1; miejsce prowadzenia zajęć ul. PCK 23

Miejscowość: Jelenia Góra

Kod pocztowy: 58-500
Telefon/Fax: 519575989

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WWW: http://www.pankracy.edu.pl

Opis placówki:

Nasza Szkoła to przyjazne miejsce, w którym każdy ma szansę na rozwijanie swoich umiejętności i zdolności.

Oddziały liczą maksymalnie 26 uczniów, w całej szkole jest ich 4. Taka liczebność daje poczucie wspólnoty i bezpieczeństwa.

Uczymy dwóch języków obcych (angielskiego i niemieckiego). W programie nie zabrakło także zajęć tańca towarzyskiego.

W naszej szkole działa Samorząd Szkolny, a Rodzice są współtwórcami wszystkiego, co się w niej dzieje.

Nasi uczniowie włączają się organizację wydarzeń miejskich (m.in. Karkonoski Orszak Trzech Króli, Marsz dla Życia i Rodziny, Bieg Tropem Wilczym). Każdego roku organizujemy wyjazdy edukacyjno-rekolekcyjne.

Wszyscy uczniowie wyglądają codziennie elegancko i schludnie, bo noszą strój szkolny.
Specyfikacja szkoły:

Ogólnodostępna, oparta na wartościach chrześcijańskich. W pierwsze piątki miesiąca spotykamy się na Mszy świętej, a każdy dzień rozpoczynamy modlitwą.Dni otwarte placówki:

Do szkoły można wejść każdego dnia
Misja szkoły:

Poprzez nauczanie i wychowywanie w wartościach i ku wartościom, za które oddał życie Patron naszej Szkoły św. Pankracy, umożliwić naszym uczniom wszechstronny rozwój, aby stawali się dojrzałymi katolikami, Polakami, a przede wszystkim odpowiedzialnymi i dobrymi ludźmi. To jest cel naszej Szkoły. 

Istotnym założeniem programu wychowawczego jest ścisła współpraca Szkoły i rodziców, którzy to przecież jako pierwsi przekazują swoim dzieciom najważniejsze wartości życia ludzkiego. Podejmowanie trudu wychowania razem z rodzicami oraz jednoczesnych wspólnych działań jest niezmiernie ważne ze względu na dobro dzieci – naszych uczniów.

Zadania, jakie stawia sobie Szkoła, są jednocześnie wielkim wyzwaniem dla nauczycieli i wychowawców. Wymagają one nie tylko pełnego zaangażowania, solidności w wykonaniu swoich obowiązków, pracy nad sobą, ale także uczynieniem daru z samego siebie.
Udział w programach:Zajęcia pozalekcyjne:

Koła zainteresowań: przedmiotowe, językowe, teatralne, gitarowe, zespół muzyczny, sportowe w Uczniowskim Klubie Sportowym Pankracy.
Oferta dodatkowa:

W ramach zajęć wychowania fizycznego taniec towarzyski.
Osiągnięcia:

Każdy uśmiech i dobro członka naszej szkolnej społeczności jest dla nas sukcesem.
Pomoc socjalna: