Artykuły

Poczuj magię świąt w Dreźnie - „Striezelmarkt”

Tradycyjnie już Stowarzyszenie POSTAW NA PRZYSZŁYCH NOBLISTÓW - STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ „CZWÓRKI” w Jeleniej Górze organizuje wyjazd na Jarmark Adwentowy Striezelmarkt. Jest to najstarszy i bez wątpienia najciekawszy jarmark bożonarodzeniowy w stolicy Saksonii. W tym roku będzie miała miejsce 579. odsłona jarmarku bożonarodzeniowego Striezelmarkt stanowiącego wizytówkę Drezna.

 

Zapach pieczonych kiełbasek i pieczona według tradycyjnej receptury strucla - tymi smakołykami pachnie jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie.

Ten dawniej mały, znany niegdyś jedynie miejscowym, jarmark jest dziś najstarszym i najsłynniejszym świątecznym targiem w całych Niemczech. Zwiedzają go nie tylko mieszkańcy Drezna, ale również turyści licznie odwiedzający to fantastyczne miejsce. Historia struclowego jarmarku sięga XV wieku. Drezdeński jarmark zlokalizowano w starej i centralnej części miasta, a zwiedzając go, nietrudno się zorientować, że przyjeżdżają tu ludzie z całego świata. To wspaniałe miejsce na weekendowy wypad, a kto był tu chociaż raz w życiu, wie, że było warto. Wejście na jarmark bożonarodzeniowy jest bezpłatne. Co roku przybywa tu ponad 250 wystawców, aby nie tylko sprzedawać swoje oryginalne towary, ale również zaprezentować je gronu turystów. Stragany rozłożone są nie tylko na placu głównym ale również obok słynnego kościoła Mariackiego i na Nowym Rynku. Spacer w świetle kolorowych lamp i świątecznej muzyki wprowadza w niepowtarzalny ciepły klimat świąt. W centralnym punkcie jarmarku znajduje się pięknie oświetlona choinka. Niesamowity nastrój potęgują czternastometrowa schodkowa piramida, na której kręcą się Trzej Królowie, kominiarze, górnicy i śmierć. Zadziwiające rozmiary piramidy odnotowano w rekordowej Księdze Guinnessa. Kolorowe niczym z bajki stragany i widowiskowo oświetlony diabelski młyn, zapierają dech w piersiach. Wiele atrakcji przygotowano z myślą o maluchach. Pośród straganów stoją karuzele, na wielkiej scenie odbywają się zabawy i konkursy, a najodważniejsze dzieci śpiewają kolędy.

Terminy wyjazdu: 10.12.2016 rok

Miejsce wyjazdu: Parking przy „TESCO”

Godzina wyjazdu: 8:30

Wyjazd w drogę powrotną planowany jest ok. godz. 18.00–19.00.

Koszt: 70 PLN/osobę

Cena obejmuje:

  • przejazd autokarem
  • ubezpieczenie NNW + OC na 100000PLN
  • opłata za parking

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 661-572-203 oraz w siedzibie Stowarzyszenia ul. Karłowicza 33 p. 002 we wtorki w godzinach 12.00 – 16.30 w czwartek 12.00-16.00.(Budynek Gimnazjum nr 4) Jelenia Góra.

Zapisy na wycieczkę do 25.11.2016. Ilość miejsc ograniczona.