Artykuły

Międzyszkolne zmagania ortograficzne w SP 13

W  środę 7 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas 4-6, zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego – panie Marię Słodkiewicz i Jadwigę Przędzielewską. Warto podkreślić, że była to już 14. edycja tego konkursu, który na trwałe wpisał się w tradycję szkoły i miasta. Wśród konkursów organizowanych przez szkoły podstawowe w Jeleniej Górze jest to jedyny konkurs z języka polskiego o zasięgu międzyszkolnym.

Celem konkursu jest wyłonienie uczniów piszących bezbłędnie. Zasada, która obowiązuje i jest hasłem zmagań to „Dyktando na wesoło”. Organizatorzy starają się tak dobrać tekst dyktanda, aby zawierał elementy dowcipne, komiczne. Czasem jest to opis różnych sytuacji, postępowanie bohatera, a zwłaszcza skutki jego działań. Korzystają z literatury dla młodzieży,  bo mają nadzieję, że tym samym zachęcą do przeczytania cytowanej książki.

W tegorocznym konkursie udział wzięli uczniowie następujących szkół – SP 3, SP 6, SP 8, SP 10, SP 11 i SP 13. Laureatami zostało dziewięcioro uczniów, którzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.